Karierna orientacija

Karierna orientacija je vključena v pouk že s 1. razredom, intenzivno pa njene vsebine uvajamo v zadnji triadi, tako v obliki tehniških dni, delavnic, predstavitev programov srednjih šol, kot tudi individualnih pogovorov z učenci in reševanja spletnih vprašalnikov na temo nadaljnjega šolanja.

NOVO (januar 2022):

• OBVESTILO o dogodku na splošni gimnaziji NM, “Gimnazija iz prve roke”:

Dogodek Gimnazija iz prve roke, bo potekal v tednu od 17. – 20. 1. 2022 med 16.00 in 18.00. Na dogodku se boste lahko preko aplikacije Zoom v živo pogovorili z dijaki, učitelji, svetovalnimi delavkami, športno in pedagoško koordinatorico, koordinatorico mednarodne mature, koordinatorjem klasične gimnazije ali ravnateljico. Izbrali si boste lahko sogovornike in termin, ki vam ustreza. Na posameznih pogovorih bo lahko sodelovalo do 5 udeležencev, zato pohitite s prijavo, saj bo možna le do zapolnitve terminov. ​Rok za prijavo na dogodek je petek, 14. 1. 2022, do 14.00.

Na pogovore se prijavite z vprašalnikom, ki je na voljo na tej spletni strani:  https://1ka.arnes.si/a/88dc7b26 .

Povezava do predstavitve “Ko se približuje izbira” (poznavanje sebe in osnovne informacije o srednješolskem izobraževanju):

Karierna orientacija 8.r. – Ko se približuje izbira

Na enem mestu pa imate zbrane tudi predstavitve novomeških srednjih šol. V datoteki najdete povezave do predstavitvenih filmov in še nekaj uporabnih informacij. Poleg tega imate v ločenem dokumentu pripete tudi aktualne informacije o dnevih odprtih vrat za šolsko leto 2021/22.

NOVO: KARIERNA ORIENTACIJA – predstavitveni filmi in druge informacije DD 2021-22

NOVO: KARIERNA ORIENTACIJA 2021-22, dnevi odprtih vrat, Informativa in kviz

Če bi radi raziskali srednje šole po regijah in odšli na virtualni sprehod po njihovih hodnikih, obiščite portal Slovenske srednje šole: https://slovenskesrednjesole.si/

V okviru poklicnega odločanja in izbire srednje šole je pomembno, da dobro poznamo sami sebe. Poleg tega je smiselno, da poiščemo čim več informacij o srednjih šolah in poklicih, ki nas zanimajo. Za učence je zato na tem mestu pripravljenih nekaj različnih gradiv, ki jim lahko pomagajo pri spoznavanju sebe in informiranju o srednjih šolah oz. poklicih.

1. Kako dobro poznaš svoja močna področja? Če bi rad izvedel več, lahko rešiš kratek vprašalnik.

Mnogotere inteligenosti in poklici

VPRAŠALNIK – Gardnerjeve mnogotere inteligentnosti

2. Bi želel raziskati svoje interese in z njimi povezane poklice? To lahko storiš z vajo na spodnji povezavi.

Interesni tipi in poklici

3. Bi se preizkusil v kvizu? Pojdi na https://learningapps.org/watch?v=ptiff32vt21

Okvirni program karierne orientacije 2021/22:

1. RAZRED
  • Obisk Srednje kmetijske šole Grm NM (predstavitev programov in delavnice) – MAREC 2022
  • Delavnice (karierna orientacija) centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, 6. 4. 2022 (združeno s preventivnimi vsebinami)
  • Možne delavnice v okviru RU oz. nadomeščanja:
    • Moji poklicni interesi.
    • Kakšno delo bi rad opravljal?
    • Poklicev je veliko.
    • Razvrščanje poklicev.
  1. RAZRED
  • Obisk Srednje lesarske in gradbene šoli NM (predstavitev programov in delavnice) 14. 11. 2021
  • Delavnice (karierna orientacija) centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, 9. 2. 2022 (združeno s preventivnimi vsebinami)
  • Predstavitev Srednje strojne šole NM (RU, 30 min.) – 9. marec 2021
  • Predstavitev Srednje šole za gostinstvo in turizem NM (RU, 30 min.) – 8. 3. 2022
  • Predstavitev srednje šole za gostinstvo in turizem NM (RU, 30 min) – 12. 4. 2022
  • Roditeljski sestanek za starše (Karierna orientacija) – maj 2022
  • Možne delavnice v okviru RU oz. nadomeščanja:
    • Dejavniki poklicnega odločanja.
    • Vrste del (z vprašalnikom).
    • Interesni tipi.
    • Mreža šol.
    • Vprašalnik Kam in kako.
  • Akademija znanja na Gimnaziji NM (sobota, po prijavah, če se bo izvajalo).
  • Informativa 2022 (predvidoma bo virtualna).
  • Predstavitev Srednje ekonomske šole NM (RU, 30 min.) – 28. 9. 2021
  • Predstavitev Srednje zdravstvene in kemijske šole NM (RU, 30 min.) – 2. 11. 2021
  • Delavnice (karierna orientacija) centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, 10. 11. 2021 (združeno s preventivnimi vsebinami)
  • Roditeljski sestanek za starše (Karierna orientacija) – 3. 2. 2022
  • Dan odprtih vrat na Šolskem centru NM – november 2021 (obisk v spremstvu staršev, popoldne, ali v virtualni obliki).
  • Akademija znanja na Gimnaziji NM (sobota, po prijavah, če se bo izvajalo).
  • Informativa 2022 (predvidoma bo virtualna).
(Skupno 155 obiskov, današnjih obiskov 1)