Pomoč otrokom in staršem v primeru učnih, čustvenih ali vedenjskih težav

Posvetovalnica za učence in starše Novo mesto

Strokovni delavci (psihologinja, socialna pedagoginja, pedagoginja) v posvetovalnici pomagajo staršem in poklicnim vzgojiteljem pri vzgoji otrok, šolskem delu in pri razreševanju težjih oziroma najtežjih vzgojnih vprašanj.

Telefonska številka: 07 3934 420

posvetovalnica.si/kaj_delamo.html

To sem jaz

Spletna stran za otroke in mladostnike kjer lahko preberete o ljubezni, zdravju, prijateljstvu, spolnosti, čustvih in ostalih temah, ki zanimajo mladostnike. Strokovnjakom lahko tudi zastavite vprašanja.

tosemjaz.net

Telefon otrok in mladostnikov – TOM telefon: 080 1234 (brezplačna številka)

Tom telefon je namenjen otrokom in mladostnikom, ki se v obdobju otroštva in mladostništva soočajo z izzivi in pastmi odraščanja ter tudi tistim, ki so ogroženi in imajo kakršnekoli težave in probleme.
TOM ponuja in posreduje informacije, spodbudo, podporo, svetovanje in pomoč v obliki svetovalnega pogovora po telefonu. Svetovanje je anonimno in zaupno, opravlja ga več kot 200 svetovalcev – prostovoljcev v 14 svetovalnih skupinah po Sloveniji. Dosegljivi so vsak dan od 12.00 do 20.00 ure, tudi ob sobotah in nedeljah.

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)